Jak wygląda nauka jazdy konnej
u nas?

Postawiliśmy tylko i wyłącznie na naukę indywidualną z dużym naciskiem na bezpieczeństwo. U nas nie ma grup jeździeckich. Wychodzimy z założenia, że najefektywniej, najlepiej i także najbezpieczniej dla młodych jeźdźców jest uczyć się w pojedynkę pod czujnym okiem instruktora. Mamy wtedy szansę korygowania każdego elementu jazdy konnej i uniknięcia nabywania złych nawyków podczas gdy w grupie instruktor nie ma możliwości zwracania uwagi na poprawną jazdę każdego uczestnika. Nawiązujemy lepszy kontakt z jeźdźcem i mamy możliwość nauczenia wszystkiego tego, czego w grupie nie sposób. Dzięki temu młody jeździec czuje się pewniej, uczy się szybciej i wie znacznie więcej. Uniknie tez nauczenia się jazdy konnej z błędami, których później korygowanie zajmuje dużo czasu i niezwykle frustruje. Jazdy indywidualne są świetną alternatywa dla dzieci, które z różnych powodów nie radzą sobie w grupie. Mamy wielu nieśmiałych jeźdźców o delikatnym charakterze, którzy przy jazdach indywidualnych nie tylko świetnie sobie radzą, ale przede wszystkim nabywają pewności siebie, co procentuje później gdy przebywają w grupie rówieśników.

Nie prowadzimy też zwykłej „szkółki jazdy” tylko rodzaj akademii, gdzie z każdym jeźdźcem pracujemy także nad rozwojem wiedzy jeździeckiej, prowadząc wykłady na różne tematy, których z grzbietu konia się nie pozna. Wyróżnia nas również fakt, iż uczymy technik pracy z koniem z ziemi, języka porozumiewania się z koniem i tworzenia z nim relacji.

Nie zapominamy też o tzw. obsłudze konia – nasi uczniowie poznają zasady czyszczenia, żywienia oraz dbania o codzienną higienę i zdrowie koni a także uczą się o ich chorobach.

Na tle konkurencji wyróżnia nas także własna, kryta ujeżdżalnia, gdzie trenujemy bez względu na pogodę. Oświetlona przestrzeń daje komfort pracy zarówno koniom, jak i jeźdźcom.

Umów dziecko na lekcję próbną!