Czołowy instruktor Monty Roberts – kliniki i szkolenie z Chrisem Morrisem

W dniach 21-22 września 2024 zapraszamy na kolejne wyjątkowe pokazy szkoleniowe oraz kliniki z Chrisem Morrisem – jednym z czołowych instruktorów i najbliższych współpracowników Monty Robertsa. Będzie to już druga edycja naszej imprezy, tym razem z nowym programem. 

Pierwszy dzień to wykłady i pokazy Chrisa.

Drugi dzień należał będzie do Publiczności. Część będzie przeznaczona wyłącznie na Waszą intensywną pracę w grupach z naszymi końmi i na ćwiczenie z nimi tematów z pierwszego dnia. Druga część dnia to rozwiązywanie przez Chrisa problemów z Waszymi czterokopytnymi, jakiekolwiek by one nie były. Nie musicie koni przywozić, przyjedźcie tylko z pytaniami, a Chris będzie symulować opisane przez Was sytuacje na naszych koniach i podpowie jak sobie poradzić z trudnościami.

KUP BILET

Aby zakupić bilet na imprezę, wypełnij poniższy formularz. Uwaga, dla każdej zgłaszanej osoby proszę wypełnić formularz osobno. Po przesłaniu formularza, w emailu zwrotnym otrzymasz szczegóły płatności. Jeżeli email nie dotarł – sprawdź folder Spam!

Bilet na dzień pierwszy (sobota): 500 zł
Bilet na dzień drugi (niedziela): 400 zł
Bilet dwudniowy: 800 zł

Chris jest członkiem rady wykonawczej instruktorow Monty Robertsa, w której zasiada tylko ośmiu instruktorów wybranych spośród ponad setki działających na świecie.

Regularnie odwiedza farmę Montiego Robertsa (Flag Is Up) gdzie prowadzi kursy, szkolenia oraz wspólne pokazy z Monty Robertsem.

Krótka biografia Chrisa Morrisa:

Jest jednym z czołowych instruktorów i najbliższych współpracowników Monty Robertsa.

Chris jest członkiem rady wykonawczej instruktorów Monty Robertsa, w której zasiada tylko ośmiu instruktorów wybranych spośród ponad setki działających na świecie.

Regularnie odwiedza farmę Montiego Robertsa (Flag Is Up) gdzie prowadzi kursy, szkolenia oraz wspólne pokazy z Monty Robertsem.

Chrisowi zawsze towarzyszyła niebywała pasja i fascynacja światem zwierząt. Po studiach na uniwersytecie przyrodniczym jego zainteresowanie metodami Monty’ego Robertsa wzrosło, ponieważ dostarczyły one odpowiedzi na pytania, dlaczego konie zachowują się w ten, a nie inny sposób. Na pytania, na które, jak sam mówi: “profesjonalni trenerzy nie umieli odpowiedzieć”.

Rozpalając na nowo swoją pasję do koni, współpracował z kilkoma instruktorami Monty Roberts na całym świecie, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia podczas zdobywania certyfikatów wprowadzających i zaawansowanych. Skończyło się to zaproszeniem Monty’ego do odbycia stażu instruktorskiego w Flag Is Up Farms.

Mieszkając w Wielkiej Brytanii, prowadzi kursy z zakresu koncepcji Monty’ego, w tym kliniki Join-Up® i Long Lining, Horsemanship 101 oraz kurs wprowadzający.

Chris zapewnia indywidualne sesje szkoleniowe dla koni w stajniach ich właścicieli w okolicach Sussex / Kent.

PROGRAM WYDARZENIA

Dzień 1 Wykłady i pokazy

10.00-11.00 Powitanie oraz wykład na temat zachowań koni i ich języka.

11.00 -12.00 Dually halter – wykład oraz pokaz praktyczny wielorakich możliwości użycia haltera w treningu koni.

12.00 – 13.30 Przerwa na lunch (na miejscu food truck z włoskimi pysznościami)

13.30 – 14.30 Uczenie konia stania podczas wsiadania, podchodzenie konia do schodków, nauka stania podczas siodłania konia, nauczanie konia stania w miejscu – na wolności koń napierający, nie respektujący przestrzeni człowieka,

14.30-16.30 Wykład o lonżowaniu na dwóch lonżach, i „bubble work”  oraz demonstracja jak to wygląda

16.30 – 17.30 Wykład o “Join up” wykład oraz demonstracja jak to wygląda…

A także pokaz odczulania koni na małe i duże straszaki, na strzykawki, odrobaczanie, spraye itp. 

17.30-18.00 Krótki panel dyskusyjny oraz możliwość zadawania pytań.

Dzień 2  Aktywna praca z końmi oraz kliniki

Start godz 10.00

Każdy z Was będzie w mniejszych grupach przepracowywać z naszymi końmi  wszystkie tematy poruszane podczas pierwszego dnia. Oczywiście wszystko pod nadzorem Chrisa: dually halter, lonżowanie na dwóch lonżach, „buble work”, join up, etc.

13.00 – 14.30 przerwa na lunch (na miejscu food truck z włoskimi pysznościami)

14.30 – 16.00 Chris będzie rozwiązywać problemy z Waszymi czterokopytnymi. 

Chris Morris posługuje się wyłącznie językiem angielskim. Wszystko, co będzie mówił będzie tłumaczone na język polski, a pytanie od publiczności na język angielski.

Wykłady i praca z końmi będzie się odbywać na zewnętrznym placu lub pod dachem w zależności od potrzeb i pogody.
W ramach lunchu zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty food trucka z włoską kuchnią. Zapewniamy również miejsca siedzące dla widzów.

Dysponujemy 6 miejscami noclegowymi na miejscu w cenie 150 zł za osobę/noc, więc kto pierwszy ten lepszy. Obejrzyj apartament >>

Apartament składa się z dwóch sypialni (2-os. i 4-os.), w pełni wyposażonej kuchni oraz łazienki.

Miejsca noclegowe w okolicy to przede wszystkim miasto Nysa oddalone od naszej stajni 15 min jazdy samochodem. Można tam znaleźć wiele hoteli o różnym standardzie a  także apartamenty na wynajem krótkoterminowy.

KUP BILET

Aby zakupić bilet na imprezę, wypełnij poniższy formularz. Uwaga, dla każdej zgłaszanej osoby proszę wypełnić formularz osobno. 

Monty Roberts

Monty Roberts (ur. w 1935 w Salinas) – amerykański pisarz, były jeździec rodeo i trener koni, który na podstawie obserwacji dzikich mustangów stworzył własną metodę porozumienia z końmi, nazwaną przez niego „językiem equus„. Według zwolenników, metoda ta jest lepsza od zwykle stosowanych, gdyż nie zawiera elementów „łamania” woli konia i akcentuje porozumienie pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Zasłynął ze szczególnego traktowania koni trudnych i po traumie[1].

W 1986 po raz pierwszy zademonstrował swoją metodę układania koni (Join-Up-Methode) jako wykładowca wizytujący na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver. Już w 1989 na zaproszenie brytyjskiej królowej trenował jej konie w zamku Windsor i został oficjalnym doradcą królowej. W 1996 opublikował swoje doświadczenia w książce „Człowiek, który słucha koni”, która została przetłumaczona na 17 języków. Kontynuacja to książka „Shy Boy” (1999), w której Roberts skupia się na jednym ze swoich połączeń z dzikim mustangiem w Nevadzie. Następne książki to: „Czego uczą nas konie” (2001) i „Konie mojego życia”.

Metoda Robertsa, udokumentowana już w audycji BBC z 1998 (Monty Roberts: The True Horse Whisperer), została teraz uzupełniona programem do zarządzania biznesem we współpracy z Foxworthy Consulting, który również wykorzystuje metodę zaufania i komunikacji w świecie pracy powinny być przekazywane przez ludzi. Klientami są takie firmy jak Walt Disney Corp., Merrill Lynch, AT&T, General Motors, Volkswagen AG i inne. Po tournée po Niemczech w 2002 Roberts otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Zurychu 27 kwietnia 2002 w Szwajcarii.

Prowadzi też kursy na certyfikowanych instruktorów swojej metody. Szkolenie na certyfikowanego instruktora Monty Roberts to wieloetapowy proces, który może potrwać kilka lat. Szkolenie rozpoczyna się od kursu wprowadzającego do jazdy konnej. Ten dwutygodniowy kurs pracy i nauczania koni odbywa się w Międzynarodowym Centrum Nauczania Monty Roberts (MRILC – Monty Roberts International Learning Center) w USA. Treści merytoryczne to metoda łączenia, ćwiczenia stadne, ładowanie oraz psychologia konia, fizjologia i żywienie. Następnym krokiem jest nauka na odległość obejmująca trening praktyczny i badania terenowe z różnymi końmi w domu. Po ocenie wideo przez MRILC podejmowana jest decyzja, czy przyszły instruktor jest gotowy do egzaminu MRILC. Zdanie egzaminu umożliwia przystąpienie do kursu zaawansowanego. Zaawansowany kurs jeździectwa można ukończyć tylko w MRILC i składa się z trzech tygodni treningu z końmi niewytrenowanymi i nietkniętymi, a także z końmi problemowymi i po traumie, a także z dogłębnej nauki psychologii koni. Następnie następuje faza nauczania na odległość z praktycznym szkoleniem i studiami terenowymi w domu. Ponownie, MRILC wykorzystuje ocenę wideo w celu ustalenia, czy uczestnicy zostaną dopuszczeni do egzaminu. Po pomyślnym ukończeniu „Egzaminów zaawansowanych” wybrani kursanci mogą zostać zaproszeni na staż Certyfikowanego Instruktora. Ten staż został stworzony z myślą o studentach, którzy chcą zostać Certyfikowanym Instruktorem Metody Monty Robertsa. Certyfikowani instruktorzy Monty Roberts są wykwalifikowani do prowadzenia kursów Join-Up i Long Lining na całym świecie, a także kursów Monty Roberts Introductory Course i Horsemanship 101. Staż odbywa się w Flag Is Up Farms i trwa co najmniej trzy miesiące. Niezbędne umiejętności są nabywane, aby móc później pracować samodzielnie. W procesie tym towarzyszą już certyfikowani trenerzy. Pod koniec trzech miesięcy Monty Roberts oceni, czy konieczne jest dalsze szkolenie, czy też uczestnicy mogą ukończyć studia i zostać Certyfikowanymi Instruktorami Monty Roberts.

 

Źródło: Wikipedia