Monty Roberts – czołowy instruktor po raz pierwszy w Polsce – szkolenie i pokazy z Chrisem Morrisem

W dniach 20-21 kwietnia 2024 zapraszamy na pierwsze w Polsce pokazy szkoleniowe natural horsemanship z Chrisem Morrisem – jednym z czołowych instruktorów i najbliższych współpracowników Monty Robertsa.

Kameralne wydarzenie z niewielką liczbą uczestników!

KUP BILET

Aby zakupić bilet na imprezę, wypełnij poniższy formularz. Uwaga, dla każdej zgłaszanej osoby proszę wypełnić formularz osobno. Po przesłaniu formularza, w emailu zwrotnym otrzymasz szczegóły płatności. 

Bilet na dzień pierwszy (sobota): 500 zł
Bilet na dzień drugi (niedziela): 400 zł
Bilet dwudniowy: 800 zł

Chris jest członkiem rady wykonawczej instruktorow Monty Robertsa, w której zasiada tylko ośmiu instruktorów wybranych spośród ponad setki działających na świecie.

Regularnie odwiedza farmę Montiego Robertsa (Flag Is Up) gdzie prowadzi kursy, szkolenia oraz wspólne pokazy z Monty Robertsem.

Krótka biografia Chrisa Morrisa:

Jest jednym z czołowych instruktorów i najbliższych współpracowników Monty Robertsa.

Chris jest członkiem rady wykonawczej instruktorow Monty Robertsa, w której zasiada tylko ośmiu instruktorów wybranych spośród ponad setki działających na świecie.

Regularnie odwiedza farmę Montiego Robertsa (Flag Is Up) gdzie prowadzi kursy, szkolenia oraz wspólne pokazy z Monty Robertsem.

Chrisowi zawsze towarzyszyła niebywała pasja i fascynacja światem zwierząt. Po studiach na uniwersytecie przyrodniczym jego zainteresowanie metodami Monty’ego Robertsa wzrosło, ponieważ dostarczyły one odpowiedzi na pytania, dlaczego konie zachowują się w ten, a nie inny sposób. Na pytania, na które, jak sam mówi: “profesjonalni trenerzy nie umieli odpowiedzieć”.

Rozpalając na nowo swoją pasję do koni, współpracował z kilkoma instruktorami Monty Roberts na całym świecie, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia podczas zdobywania certyfikatów wprowadzających i zaawansowanych. Skończyło się to zaproszeniem Monty’ego do odbycia stażu instruktorskiego w Flag Is Up Farms.

Mieszkając w Wielkiej Brytanii, prowadzi kursy z zakresu koncepcji Monty’ego, w tym kliniki Join-Up® i Long Lining, Horsemanship 101 oraz kurs wprowadzający.

Chris zapewnia indywidualne sesje szkoleniowe dla koni w stajniach ich właścicieli w okolicach Sussex / Kent.

PROGRAM WYDARZENIA

Dzień 1
10.00-11.00 Powitanie oraz wykład na temat zachowań koni.

11.00 -12.00 Dually halter – wykład oraz pokaz dotyczący wielorakich możliwości użycia tego haltera w treningu koni. Kilka osób z widowni zostanie zaproszone do pracy z końmi I spróbowania posługiwania się dually halterem.

12.00 – 13.30 Przerwa na lunch (na miejscu food trucki z pysznościami)

13.30 – 14.30 Wykład o “Join up”, demonstracja jak wygląda, a na koniec możliwość udziału w procesie jednej osoby spośród publiczności w asyście Chrisa

14.30-16.30 Wykład o lonżowaniu na dwóch lonżach, demonstracja oraz możliwość spróbowania lonżowania na dwóch lonżach przez 2-3 osoby spośród publiczności

16.30 – 17.30 Jak rozwiązywać problem które mamy z końmi – klinika z Chrisem: koń napierający, nie respektujący przestrzeni człowieka, agresywny w różnych sytuacjach, również w boksie. Bedzie można również zgłosić kilka problemów z własnymi końmi, na które być może Chris znajdzie radę. Na koniec tego panelu pokaz kilku ćwiczeń oraz lonżowania na dwóch lonżach w otoczeniu dużych nieznanych obiektów – straszaków.

17.30-18.00 Krótki panel dyskusyjny oraz możliwość zadawania pytań, na które Chris odpowie w porannym panelu dyskusyjnym w dniu następnym.

Dzień 2
10.00 – 11.00 Panel dyskusyjny oraz pytanie do Chrisa

11.00-13.00 Przypomnienie informacji o join-up®, “bubble work” z końmi oraz próby lonżowania na dwóch lonżach dla kilkorga chętnych

13.00-14.30 przerwa na lunch

14.30 – 16.00 Rozwiązywanie problemów: uczenie konia stania podczas wsiadania, podchodzenie konia do schodków, nauka stania podczas siodłania konia, nauczanie konia stania w miejscu – na wolności. Kilka osób z publiczności zapraszamy do próby pracy z końmi.

Chris Morris posługuje się wyłącznie językiem angielskim. Wszystko, co będzie mówił będzie tłumaczone na język polski, a pytanie od publiczności na język angielski.

Wykłady i praca z końmi będzie się odbywać na zewnątrz w związku z tym jeżeli zła pogoda uniemożliwi odbycie się imprezy zostanie ona przełożona na następny weekend czyli 27-28.04.2024
W ramach lunchu zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty food trucków. Zapewniamy również miejsca siedzące dla widzów.

KUP BILET

Aby zakupić bilet na imprezę, wypełnij poniższy formularz. Uwaga, dla każdej zgłaszanej osoby proszę wypełnić formularz osobno. 

Monty Roberts

Monty Roberts (ur. w 1935 w Salinas) – amerykański pisarz, były jeździec rodeo i trener koni, który na podstawie obserwacji dzikich mustangów stworzył własną metodę porozumienia z końmi, nazwaną przez niego „językiem equus„. Według zwolenników, metoda ta jest lepsza od zwykle stosowanych, gdyż nie zawiera elementów „łamania” woli konia i akcentuje porozumienie pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Zasłynął ze szczególnego traktowania koni trudnych i po traumie[1].

W 1986 po raz pierwszy zademonstrował swoją metodę układania koni (Join-Up-Methode) jako wykładowca wizytujący na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver. Już w 1989 na zaproszenie brytyjskiej królowej trenował jej konie w zamku Windsor i został oficjalnym doradcą królowej. W 1996 opublikował swoje doświadczenia w książce „Człowiek, który słucha koni”, która została przetłumaczona na 17 języków. Kontynuacja to książka „Shy Boy” (1999), w której Roberts skupia się na jednym ze swoich połączeń z dzikim mustangiem w Nevadzie. Następne książki to: „Czego uczą nas konie” (2001) i „Konie mojego życia”.

Metoda Robertsa, udokumentowana już w audycji BBC z 1998 (Monty Roberts: The True Horse Whisperer), została teraz uzupełniona programem do zarządzania biznesem we współpracy z Foxworthy Consulting, który również wykorzystuje metodę zaufania i komunikacji w świecie pracy powinny być przekazywane przez ludzi. Klientami są takie firmy jak Walt Disney Corp., Merrill Lynch, AT&T, General Motors, Volkswagen AG i inne. Po tournée po Niemczech w 2002 Roberts otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Zurychu 27 kwietnia 2002 w Szwajcarii.

Prowadzi też kursy na certyfikowanych instruktorów swojej metody. Szkolenie na certyfikowanego instruktora Monty Roberts to wieloetapowy proces, który może potrwać kilka lat. Szkolenie rozpoczyna się od kursu wprowadzającego do jazdy konnej. Ten dwutygodniowy kurs pracy i nauczania koni odbywa się w Międzynarodowym Centrum Nauczania Monty Roberts (MRILC – Monty Roberts International Learning Center) w USA. Treści merytoryczne to metoda łączenia, ćwiczenia stadne, ładowanie oraz psychologia konia, fizjologia i żywienie. Następnym krokiem jest nauka na odległość obejmująca trening praktyczny i badania terenowe z różnymi końmi w domu. Po ocenie wideo przez MRILC podejmowana jest decyzja, czy przyszły instruktor jest gotowy do egzaminu MRILC. Zdanie egzaminu umożliwia przystąpienie do kursu zaawansowanego. Zaawansowany kurs jeździectwa można ukończyć tylko w MRILC i składa się z trzech tygodni treningu z końmi niewytrenowanymi i nietkniętymi, a także z końmi problemowymi i po traumie, a także z dogłębnej nauki psychologii koni. Następnie następuje faza nauczania na odległość z praktycznym szkoleniem i studiami terenowymi w domu. Ponownie, MRILC wykorzystuje ocenę wideo w celu ustalenia, czy uczestnicy zostaną dopuszczeni do egzaminu. Po pomyślnym ukończeniu „Egzaminów zaawansowanych” wybrani kursanci mogą zostać zaproszeni na staż Certyfikowanego Instruktora. Ten staż został stworzony z myślą o studentach, którzy chcą zostać Certyfikowanym Instruktorem Metody Monty Robertsa. Certyfikowani instruktorzy Monty Roberts są wykwalifikowani do prowadzenia kursów Join-Up i Long Lining na całym świecie, a także kursów Monty Roberts Introductory Course i Horsemanship 101. Staż odbywa się w Flag Is Up Farms i trwa co najmniej trzy miesiące. Niezbędne umiejętności są nabywane, aby móc później pracować samodzielnie. W procesie tym towarzyszą już certyfikowani trenerzy. Pod koniec trzech miesięcy Monty Roberts oceni, czy konieczne jest dalsze szkolenie, czy też uczestnicy mogą ukończyć studia i zostać Certyfikowanymi Instruktorami Monty Roberts.

 

Źródło: Wikipedia